All
Artist
Award Nominee
Curator
Designer
Jury
Moderator
Partner
Speaker

Abraham & ThakoreDesigner
Adrian EvansCurator
Aidan SalakhovaArtist
Alberto VasquezAward Nominee
Aldo CibicDesigner
Alessi AlbertoSpeaker
Alex BuldakovArtist
Alexander DobrovskiyAward Nominee
Alexandra DashinaArtist
Alexandra GinevaAward Nominee
Alexandra KharakozAward Nominee
Alexei ShulginArtist
Amy KazminSpeaker
Analogia ProjectDesigner
Andrey LogvinJury
Aneeth AroraDesigner
Angelika TaschenSpeaker
Anna KulikAward Nominee
Anna MokropovaAward Nominee
Annabel PrettyJury
Anton AlvarezAward Nominee
Anton NenashevJury
Anupama KundooCurator
Aristarkh ChernyshevArtist
Armando BranchiniSpeaker
Ashish SoniDesigner
Ayush KasliwalDesigner
Beka PkhakadzeAward Nominee
Ben EvansJury
Benjamin GraindorgeAward Nominee
Benjamin Samuel KorenSpeaker
Bethany KobyDesigner
Bill FontanaArtist
Bobby AggarwalDesigner
Carlo CraccoSpeaker
Carlo RattiJury
CAROLE COULONPartner
Caroline KonarkowskaAward Nominee
Carter ClevelandSpeaker
Catalina PérezAward Nominee
CATHY BLACKPartner
Chhavi PorwalAward Nominee
Christophe PilletCurator
Christopher TurnerJury
Clare BrassDesigner
Dan OrlovskyAward Nominee
Daniel CharnyCurator
Daniel HirschmannDesigner
Daniel RozensztrochSpeaker
Daniel RybakkenAward Nominee
Davide OldaniSpeaker
Dawn GoldwormSpeaker
Dennis ParrenAward Nominee
Devi DesignDesigner
DimorestudioDesigner
DONNA WALKER AND TALULAH MASONDesigner
Edson MatsuoSpeaker
Elena VosnakiCurator
Elie AhoviAward Nominee
Elio FiorucciDesigner
Eszter OzsvaldAward Nominee
Fabrizio PlessiArtist
Farzin AdenwallaDesigner
Faye ToogoodDesigner
Fedor NovikovJury
Felix BurrichterSpeaker
Fernando and Humberto CampanaDesigner
Ferruccio LavianiCurator
Francesca PozziAward Nominee
Francesco MoraceArtist
Fred MurrellJury
FrontDesigner
Gaetano PesceDesigner
Gam FratesiDesigner
Gaurav GuptaDesigner
Gérald GhislainArtist
Gilda BojardiPartner
Giorgio GalliJury
Gita ChopraDesigner
Giulio CappelliniJury
Gunjan GuptaDesigner
Humans Since 1982Award Nominee
I'm A COMBOArtist
Igor LobanovAward Nominee
Ilse CrawfordSpeaker
Irina KorinaArtist
Ivan Pavlov (COH)Artist
Jacque KempAward Nominee
Jaime HayonDesigner
Jamie Zigelbaum and Marcelo CoelhoSpeaker
Jana WinderenArtist
Jane PentySpeaker
Jay OsgerbyJury
Jean-Marie MassaudDesigner
Jeffrey MillerModerator
Jenifer WislerAward Nominee
JILL RUDNICKPartner
Jo ThomasArtist
Johanna Agerman RossSpeaker
John Levack DreverSpeaker
John ThackaraSpeaker
Jose AllardJury
Julian SchnabelSpeaker
Jurgen BeySpeaker
Karim MekhtigianDesigner
KIM CHAPLAINPartner
KloveDesigner
Kwangho LeeAward Nominee
Lauren StewartSpeaker
Lucas VerweijModerator
LucidiPevereDesigner
Ludovica + Roberto PalombaDesigner
Luisa CollinaCurator
Manju Sara RajanJury
Manoj KuldeepAward Nominee
Marcus FairsJury
Maria SebregondiSpeaker
Marianne GoeblPartner
Marije VogelzangSpeaker
Massimiliano AlajmoArtist
Matthew HerbertSpeaker
MATTHEW PATTENPartner
Michal WroblewskiAward Nominee
Michelangelo PistolettoSpeaker
Michelle BondesioAward Nominee
Mikhail KosolapovArtist
Mist-oDesigner
Namita NathaniAward Nominee
Namrata KotwaniAward Nominee
Natalie McQueenAward Nominee
Nathaniel Robin MannArtist
NendoDesigner
Nina GruszczynskaAward Nominee
Noma BarJury
Olga KaluginaAward Nominee
Otar IosselianiArtist
Pablo GonzálezAward Nominee
Pallav ChaudharyAward Nominee
Pankaj and Nidhi AhujaDesigner
Paola NavoneDesigner
Passport Design BureauAward Nominee
Patricia UrquiolaDesigner
Pei-Ru KehJury
Philippe BestenheiderDesigner
Philippe DaverioSpeaker
Philippe MalouinAward Nominee
Piero LissoniDesigner
QQOAward Nominee
Rahul MishraDesigner
Rakhee KaneDesigner
RasaDesigner
Raymond SimpsonSpeaker
Richard WhitelawCurator
Roberto ZancanCurator
Roland LambSpeaker
Ron AradSpeaker
Sahil & SarthakDesigner
Samanth ChauhanDesigner
Samiir WheatonDesigner
Samuel BernierAward Nominee
Sass BrownSpeaker
Sergey ShekhovtsovArtist
Sérgio J. MatosAward Nominee
SFELABDesigner
Shay Alkalay of Raw-Edges Design StudioDesigner
Siddhartha DasDesigner
Sofia Drum BentoAward Nominee
Stephen PhilipsCurator
Stuart ParrSpeaker
STUDIO AZZURROArtist
Studio Mischer TraxlerAward Nominee
Sunil SethiCurator
The ClocksmithsAward Nominee
Thukral & TagraDesigner
TIKAUDesigner
Tim AbrahamsModerator
Tiziana CardiniJury
Tokujin YoshiokaJury
Tom CheshireJury
Tom DixonCurator
Tom Jenkinson (Squarepusher)Artist
Tord BoontjeDesigner
Tuur Van BalenSpeaker
Umberto GiraudoJury
Umberto TolinoJury
Valentine DyakonovModerator
Vibhor SoganiDesigner
Victor VasilevDesigner
Viktor MelamedJury
Vishakha AnandAward Nominee
Vladimir PirojkovJury
Vladimir YuzbashevJury
Wava CarpenterCurator
Werner AisslingerDesigner
William KnightJury
Yaffa AssoulineSpeaker
Yasha GrobmanJury
Yelena SelinaCurator
Yuri SuzukiAward Nominee